Loading...

.....................................................................................................................................

دوره هاي آموزشي انجمن قهوه تخصصي اروپا SCAE


 دوره های انجمن قهوه تخصصی اروپا SCAE

                                                                                                       

 

 

 دیپلم قهوه                    COFFEE DIPLOMA 

صنعت وسیع قهوه خدمات و شغل های متنوع و زیادی را در این زمینه ایجاد می کند. سیستم دیپلم قهوه این اجازه را به علاقه مندان می دهد که بتوانند مسیر آموزشی در خور نیازشان را انتخاب کنند.

شش نوع گرایش وجود دارد که هر کدان از سه سطح پایه، متوسطه و حرفه ای تشکیل شده اند(بجز مقدمه ای بر قهوه که فقط یک مقطع دارد. در هر یک از رشته ها می توانید برای هر سطح امتیاز کسب کرده و زمانی که 100 امتیاز به دست آوردید دیپلم کلی به شما اهدا می گردد. انتخاب رشته برای کسب 100 امتیاز انتخاب خود شماست.

 

 مقدمه ای بر قهوه             INTRODUCTION TO COFFEE 

این دوره برای هر فردی که در صنعت قهوه مشغول به کار است یا حتی به این نوشیدنی شگفت انگیز علاقه دارد ایده آل است،سرگذشت قهوه را از اصلیتش در کشور اتیوپی تا به امروز که کالایی عمده در سراسر جهان است ترسیم می نماید. این دوره نگاهی دارد بر تمام مراحل فرآوری قهوه اعم از کشت و چیدن تا خشک کردن، روستینگ، دم و بلاخره نوشیدن قهوه. این کلاس در 5 ساعت برگزار می شود که شامل "کاپینگ قهوه" نیز می شود.

 

 

 مهارتهای باریستا             BARISTA SKILLS

 

این رشته برای کسانی است که روی نکات کلیدی لازم برای تنظیم آسیاب، درست کردن اسپرسو و گرم کردن شیر با فوم و بافت خاص برای کاپوچینو تاکید دارند.در این دوره شما می توانید درک عمیق تر از قهوه داشته و مهارت های عملی خود را در تکنیک های هنر شیر و قهوه تقویت کنید. نا گفته نماند که در این دوره با بخشهای سلامت و امنیت، سرویس دهی به مشتری نیز آشنا خواهید شد.

سه مقطع مختلف مهارت های باریستا:

پایه: برای افراد تازه وارد به صنعت قهوه استو روی نکات کلیدی لازم برای تنظیم آسیاب، درست کردن اسپرسو و گرم کردن شیر با فوم و بافت خاص برای کاپوچینو تکیه دارد.تجربه باریستایی پیش نیاز این دوره نیست.

متوسط: شناخت عمیق تری از قهوه را ایجاد خواهد کرد و مهارت های عملی آموخته شده در مقطع پایه را تقویت می کند.تکنیک های شیر، هنر شیر و قهوه و همینطور سلامت و امنست، سرویس دهی به مشتری و نکات پایه ای درباره کسب و کارهای قهوه نیز به هنرجو معرفی می شود. این مقطع مناسب افرادیست که در حال حاضر به عنوان باریستا مشغول به کارند.

حرفه ای: این مقطع برای باریستا های با تجربه ی چشم گیر که مقطع متوسطه را گذرانده اند مناسب است و چشم اندازی علمی و مدیریتی بر قهوه و تهیه کردن نوشیدنی های بر پایه ی اسپرسو دارا می باشد.

 


نظرات